Széchenyi

Megújuló pedagógiai munka és környezet Bicske város óvodáiban

2013 / 01 / 07

Bicske Város Önkormányzata  pályázatot nyújtott be a TÁMOP-3.1.11-12/2 kódszámú „Óvodafejlesztés” című könnyített elbírálású pályázati felhívásra.

Az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program támogatási rendszeréhez benyújtott „Megújuló pedagógiai munka és környezet Bicske város óvodáiban” című, TÁMOP-3.1.11-12/2-2012-0097 jelű pályázatot a Humán Erőforrás Programok Irányító Hatósága 34 575 280 Ft összegű  egyszeri, vissza nem térítendő támogatásra érdemesnek ítélte. A projekt Európai Uniós forrásból valósul meg, a támogatási intenzitás 100%. A Projekt megvalósítási időszakának kezdő időpontja: 2013.01.07., a fizikai megvalósítás határideje 2014.07.06.

A pályázati támogatás biztosítja:

•a tornaszobák felújításával a mozgás, a testnevelés és sport rendezvények egészséges, esztétikus környezetben történő megtartásának feltételeit

•Szivárvány tagóvodánkban az udvari játékeszközök bővítését, játszó eszközök beszerzését

•József Attila utcai épületünk tornaszobájának teljes felújítását

•Kakas tagóvodánk tornaszobájának átalakítását, hogy több gyermekcsoport mindennapi használatára is alkalmassá váljon

•az óvodai környezet megújítását az óvodai eszközök fejlesztésével

•a továbbképzéseken való részvétellel a pedagógusok szakmai tudásgyarapítását, a módszertani kultúra fejlesztését, a szakmai megújulást

•az előadásokkal, rendezvényekkel a szülők és óvodapedagógusok közötti tudatos nevelőpartneri viszony mélyítését

•a családi programokkal az óvoda és a szülői ház közötti kapcsolat erősítését, a generációk, nagyszülők–szülők–gyermekek tevékeny együttlétének megélését

•a nevelő munkán keresztül az óvodások harmonikus személyiségfejlődését

•a városon belüli közösségek kialakulásának elősegítését.

Célunk, hogy Bicske városában e fejlesztéssel még jobb óvodai ellátást biztosíthassunk gyermekeinknek és a családoknak.

Magyarország megújul