Logopédia

LOGOPÉDIAI ELLÁTÁS BICSKE VÁROSI ÓVODA KAKAS TAGÓVODÁJÁBAN

A logopédiai ellátást a KIK Bicskei Kistérség Egységes Pedagógiai Szakszolgálata logopédusaként végzem az óvodában.

Hetente négy délelőttöt (hétfőtől-csütörtökig) töltök itt, az emeleten a logopédiai helyiségben.

Feladataim:

• beszédindítás

• beszédhibák javítása

• beszédészlelési- és megértési zavarok javítása

• részképesség-zavarok korrekciója (diszlexia-prevenció)

Szeptemberben elvégzem az 5. életévüket betöltött nagycsoportosok szűrését.

Súlyosság és életkor alapján csoportokba sorolom a gyermekeket, akik ezt követően minden héten, ugyanazokon a napokon részesülnek ellátásban.

A foglalkozásokra egy füzetet szoktam kérni, amibe beragasztom a gyerekek órán tanult, anyagait.

A hatékony fejlődés érdekében kérem, hogy ezeket otthon gyakorolják gyermekeikkel.

Ha a nagycsoportosok közül valaki tünetmentessé  válik, azaz beszédhibája megszűnik, annak helyére súlyosság alapján beszédhibás középső csoportos, vagy nem beszélő kiscsoportos gyermek kerül.

Ha gyermekükkel kapcsolatban kérdésük van, megkereshetnek délelőttönként – péntek kivételével – az emeleti logopédiai szobában, vagy e-mail-ben: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Térkép_Bicske Városi óvoda Kakas Tagóvoda