Mottónk:
„A gyermek fejlődése szempontjából döntő fontosságú,
hogy érezze,
nemcsak szeretik,
hanem olyannak szeretik, amilyen.”
(Herman Alice)
Kisvakond csoportunkat 2024. szeptember 1.-jétől mini csoportos gyermekek népesítik be. Létszámunk 19 fő, fiúk-lányok aránya a következő képet mutatja:8 fiú és 11 lány.
Törekszünk a nyugodt, biztonságos, családias légkör megteremtésére csoportunkban, mely elengedhetetlen a gyermek érzelmi és értelmi fejlődése szempontjából. Legfontosabb feladatunk ebben a nevelési évben a bizalom elnyerése, az új környezet, személyek iránt (amilyen gyorsan alakul az óvodapedagógus-gyermek érzelmi kapcsolata, olyan hamar veszi kezdetét a társas kapcsolatok alakulása is). Fontosnak tartjuk továbbá, hogy a gyermekek számára melegséget, békét sugározzunk, amely beépül a gyermek személyiségébe, napi tevékenységébe. Tiszteletben tartjuk egyéni különbségieket.
Közösen fedezzük fel az óvoda helyiségeit, a csoportszobát, mosdót, öltözőt, tornatermet, a csoport és az udvar játékait. Ezek megismerése szintén feltétlenül szükséges ahhoz, hogy az érzelmi biztonság kezdjen kialakulni.
Rugalmas napirenddel alapozzuk meg a csoport szokás- és szabályrendszerét, a közösségi élet alapjait (fontos, hogy egyformán következetesen ugyanazt kérjük, a csoportban dolgozó felnőttek között összhang legyen, egyező nevelési hatást teremtsünk). Ebben az időszakban a gondozási teendők veszik igénybe a legtöbb időt a napirendbe(a nevelés és gondozás elválaszthatatlan egységet alkotnak- a gondozás minden helyzetében nevelés folyik), melyet arra használunk, hogy mélyítsük kapcsolatunkat a csoportban járó gyermekekkel.
Lovagoltató, höcögtető, simogató, ringató és hintáztató dalok, mondókák, ölbeli játékok kerülnek előtérbe életkori sajátosságaiknak és szükségleteiknek megfelelően, ezekkel igyekszünk örömtelivé tenni az óvodában töltött időt.
Mivel a játék a megismerés egyik eszköze, így nagy hangsúlyt kap a játékosság, a játékos tapasztalatszerzési lehetőségek megteremtése, és ennek kihasználása a mindennapok adta lehetőségek során.
A játék mellett a mozgásra is kiemelten figyelünk, hisz az emberi fejlődés alapja és az egész személyiségre hat. A gyermek számára nélkülözhetetlen. Semmi mással nem helyettesíthető és nem pótolható a testi és lelki fejlődésük során. A sok, szabad mozgás az alapja tehát mindennek, ezzel lehet a legjobban az agyféltekéket harmonizálni és az idegrendszert fejleszteni. Törekszünk minél több mozgásos lehetőség megteremtésére mind a csoportszobában, mind a tornateremben, mind az udvaron.
Fontosnak tartjuk továbbá a szülőkkel és a pedagógiai munkát segítő szakemberekkel kialakított kölcsönös bizalmon alapuló, őszinte partneri kapcsolatunk mélyítését gyermekeink legoptimálisabb fejlődése érdekében.
Csoportunkban fontosnak tartjuk a csapatépítést, akár a gyermekek, akár a szülők körében. Erősítjük baráti kapcsolataikat, a mindennapok hangulatától eltérően és a sok közösen megélt élmények, ünnepek során a közösségi érzésük erősítése kiemelt csoportunkban.
Törekszünk arra, hogy akár gyermek, akár felnőtt, megtalálja helyét a csoportban, a csoport fontos részének érezze magát.
Óvó nénik:
Nádiné Bachmajer Timea (Timi néni)
Rábainé Marosán Ildikó (Ildi néni)
Dajka néni:
Szabó Alexandra(Alexandra néni)
Pedagógiai asszisztens:
Horváthné Gál Mónika(Móni néni)
Szántó Brigitta(Brigi néni)
Névsor:
Csoportszobánk:
Születésnaposok:
Napirend:
Hetirend: