Adó 1%-a

jozsef attila tagovoda  Az 1-es Ovis Gyermekekért Alapítvány tisztelettel kéri, hogy idén is támogassák az alapítványt adójuk 1%-ával. Adószám: 18493265-1-07

Extrém hideg áprilisban

Volt már ilyen időjárás:

1727. 04. 20. - 23., KÉSMÁRK: "20. egész nap hófúvás s reggel a házakból alig lehetett kijönni; az útban lévők megrekedtek és a késmárki szűcsök kapuját annyira befútta a hó, hogy ott egy kocsi sem tudott bejönni; 21-22. a havazás folytatódott és bár este eső esett, a hó még 23-án is nagyobb lett." 


valamint 

"... A dunajeci kerületben is oly nagy hó esett, amilyen tél közepén szokott lenni, s emiatt az állatok élelemben hiányt szenvedtek. Egyes völgyekben legalább 8 ölnyi (= 16 m!) magas hó feküdt, amint azt becsülni lehet. ..." (Buchholtz György: Die Carpatische Gebürge-Witterung) 

S ez csak egy a Kárpát-medencében feljegyzett nagy április havazások közül, a májusiakat és júniusiakat még csak nem is említve... 

Térkép_József Attila utcai Tagóvoda

 

Oldalainkat 3 vendég és 0 tag böngészi